Oficjalna strona GKS Górno - strona nieoficjalna

Strona klubowa
  • Ostatni mecz: Ester Wojciechowice 0:5 GKS Górno | Następny mecz: GKS Górno - Strażak Bidziny (16 września - niedziela, godz. 16:30)

• autor: Daniel Baranowski, 2017-10-16 16:57

Po niesamowicie ofensywnym meczu drużyna GKS Górno pokonała na wyjeździe Agricolę Łoniów aż 7:3.

Początek spotkania był dość wyrównany, a obie drużyny badały się nawzajem, z czasem doprowadzając do coraz to groźniejszych sytuacji. Worek z bramkami tego dnia otworzył Adrian Krawczyk, który w 38 minucie skutecznie wykorzystał zagranie Roberta Radka. Pięć minut później doszło do bliźniaczej sytuacji, kiedy Radek zgrał piłkę do Krawczyka, a ten po zamieszaniu w polu karnym zdołał ją wcisnąć do bramki.

Po zmianie stron przewaga GKS zaczęła się nasilać, lecz jednak to gospodarze jako pierwsi trafili do bramki, kiedy to z rzutu wolnego Daniela Kuzkę pokonał Michał Dybus. Odpowiedź naszej drużyny była natychmiastowa i bardzo przykra dla zespołu Agricoli - w przeciągu dziewięciu minut trafiliśmy do bramki aż trzykrotnie, dwukrotnie za sprawą Roberta Radka oraz raz Adriana Wypycha. W 75 minucie wynik 1:5 mógł pozwalać myśleć, że spotkanie jest już wygrane, ale gospodarze wzięli się za odrabianie strat. Najpierw do naszej bramki trafił Piotr Dobrowolski, zaś chwilę później Daniel Ferens. GKS natychmiast odpowiedział, a hat-tricka skompletował Robert Radek, a trzy minuty później wynik spotkania ustalił Szymon Haba. Warto wspomnieć, iż w tym spotkaniu swój jubileusz obchodził nasz najlepszy strzelec - Robert Radek, który zdobył swoją 150 bramkę w barwach naszego klubu. Oby tak dalej!

Agricola Łoniów 3:7 (0:2) GKS Górno
Bramki: Michał Dybus 60, Piotr Dobrowolski 75, Daniel Ferens 78 - Adrian Krawczyk 38, 43, Robert Radek 65, 74. 80, Adrian Wypych 70, Szymon Haba 83.

GKS Górno po tym zwycięstwie nadal utrzymuje pozycję wicelidera tabeli. Do prowadzącej Zorzy-Tempo Pacanów traci tylko jeden punkt.

Kolejny mecz już w najbliższą niedzielę o godzinie 14:00 na stadionie w Bielinach.