Oficjalna strona GKS Górno - strona nieoficjalna

Strona klubowa
  • Ostatni mecz: Ester Wojciechowice 0:5 GKS Górno | Następny mecz: GKS Górno - Strażak Bidziny (16 września - niedziela, godz. 16:30)

• autor: Daniel Baranowski, 2017-08-15 21:36

Nasz zespół po latach niepowodzeń w końcu awansował po raz drugi w historii do kolejnej rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu.

Naszym rywalem został ogłoszony zespół Zrywu Zbigniewice, który jest beniaminkiem Klasy A.

Na spotkanie pojechaliśmy bez kilku podstawowych zawodników, lecz mimo tego interesowało nas tylko zwycięstwo. Początek batalii należał do GKS, który już w 16 minucie objął prowadzenie za sprawą Przemysława Kowalika. Nasza radość nie trwała zbyt długo, gdyż już cztery minuty później gospodarze wyrównali, a do siatki trafił Wiktor Piątkowski. Tuż przed końcem pierwszej połowy zespół Zrywu objął prowadzenie, kiedy to Sylwester Pacholczak pokonał naszego bramkarza. W przerwie trener Jarosław Szczurek dokonał aż czterech zmian i przyniosło to efekty. Najpierw w 54 minucie świeżo wprowadzony Piotr Wąś zdobył piękną bramkę lobując bramkarza Zrywu, a tuż przed końcem meczu dograł do innego rezerwowego - Patryka Jaworskiego, który ustalił wynik na 2:3 dla GKS.

Zryw Zbigniewice 2:3 GKS Górno
Bramki dla GKS: Przemysław Kowalik 16, Piotr Wąś 54, Patryk Jaworski 83

Skład GKS: Daniel Kuzka — Krystian Zieliński, Adrian Krawczyk (46; Rafał Matuszewski), Karol Zielonka, Emil Zieliński, Przemysław Kowalik (46' Patryk Jaworski), Adrian Wypych (46' Piotr Piłat), Adrien Sasiela, Mateusz Kaczmarczyk (62' Hubert Matysek), Szymon Haba, Dominik Haba (46' Piotr Wąś).

Kolejny mecz GKS Górno rozegra również w Zbigniewicach ze Zrywem. Będzie to inauguracja rozgrywek ligowych, która odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 17:00.