Oficjalna strona GKS Górno - strona nieoficjalna

Strona klubowa
  • Ostatni mecz: Ester Wojciechowice 0:5 GKS Górno | Następny mecz: GKS Górno - Strażak Bidziny (16 września - niedziela, godz. 16:30)

• autor: BaranCK, 2017-06-27 16:10

Rozgrywki ligowe w sezonie 2016/17 należy zaliczyć do udanych, choć z pewnością można czuć pewien niedosyt.

Łącznie rozegraliśmy 30 spotkań ligowych, z czego 14 zakończyło się naszym zwycięstwem, 6 podziałem punktów oraz 10 razy schodziliśmy z boiska pokonani. To pozwoliło nam zgromadzić 48 punktów, co jest najlepszym wynikiem od 2014 roku.

Najlepszym strzelcem drużyny był Robert Radek, który zdobył 20 bramek, zaś kolejni byli Adrian Krawczyk oraz Karol Zielonka, którzy dziewięciokrotnie trafiali do siatki rywala.

Królem asyst był także Robert Radek, który zapisał ich na swoim koncie 10. Tuż za nim uplasowali się Daniel Kobus - 8 oraz Jacek Filipczak - 7.

Najwięcej minut w całym sezonie rozegrał Adrian Wypych, który zaliczył ich 2408. Na drugim miejscu pod tym względem rozgrywki zakończył Daniel Kuzka z wynikiem 2250, natomiast na trzeciej lokacie mamy Sebastiana Iwana, który na boisku przebywał 2174 minut.

Rozgrywki Pucharu Polski zakończyliśmy już na I rundzie, kiedy przegraliśmy w Bukowie z Bucovią 5:0.