O klubie

Klub Sportowy GKS Górno został utworzony 7. kwietnia 2008 roku. Prezesem klubu od samego początku istnienia jest Waldemar Możdżonek, zaś jego zastępcą od lipca 2012 roku Arkadiusz Krzysiek.

Swoje sportowe zmagania GKS rozpoczął od sezonu 2008/2009, kiedy to występował w rozgrywkach III grupy B-Klasy świętokrzyskiej. Pierwszy oficjalny mecz został rozegrany 7. września 2008 na stadionie w Górnie z drużyną Źródła Solec Zdrój i zakończył się on zwycięstwem GKS 4:0. Ostatecznie sezon zakończyliśmy na trzecim miejscu w 6-cio zespołowej lidze.

Swoje kolejne zmagania rozpoczęliśmy w grupie I B-klasy. Zdobyte w pierwszym sezonie doświadczenie zaowocowało fantastyczną postawą i jedynie dwiema porażkami w całym sezonie! Zdobywając 58 punktów w 24 spotkaniach zapewniliśmy sobie pierwsze miejsce w tabeli, co było równoznaczne z promocją do A-Klasy!

Swój debiutancki sezon w A-Klasie rozpoczęliśmy sezon serią ośmiu spotkań bez porażki, lecz potem nastąpiła seria sześciu porażek z rzędu (m.in. dwa walkowery) i ostatecznie sezon zakończyliśmy zdala od strefy spadkowej - na wysokim dziewiątym miejscu.

Drugi sezon w A-Klasie już był prawdziwym popisem w wykonaniu GKS. Podopieczni Andrzeja Raczyńskiego fantastyczne spisywali się w rozgrywkach i praktycznie przez cały sezon liczyli się w walce o awans do Klasy Okręgowej. Ostatecznie zajęliśmy trzecie miejsce, tuż za Zrywem Skroniów oraz Nidzianką Bieliny i to te drużyny cieszyły się z awansu.

Kolejny sezon był bardzo ciężki dla GKS. Owocem fantastycznej postawy we wcześniejszym sezonie było wytransferowanie dwóch kluczowych graczy - Roberta Radka oraz Bartosza Sota do drużyny beniaminka Klasy Okręgowej - Nidzianki Bieliny. Było to duże osłabienie, gdyż obaj w poprzedzającym sezonie zdobyli łącznie 44 bramki i walnie przyczynili się do tego, że GKS zajął tak wysoką pozycję. Sezon zaczęliśmy fatalnie, gdyż w siedmiu pierwszych meczach zdobyliśmy raptem punkt. Wtedy to doszło do zmiany trenera - Andrzeja Raczyńskiego zastąpił Mirosław Waldon, który dotychczas pracował z zespołem juniorów i zdobył z nim mistrzostwo Klasy Okręgowej. Zmiana zaczęła przynosić spodziewane efekty i GKS zaczął punktować na miarę swoich możliwości. Walka o utrzymanie trwała do ostatniej kolejki, ale dzięki wygranej z ówczesnym liderem Grodem Ćmińsk udało się nam utrzymać w A-klasie.

Obecny sezon rozpoczęliśmy z dużymi nadziejami, gdyż po bardzo dobrych wynikach w rundzie wiosennej sezonu 2012/2013 wiedzieliśmy, że stać nas na wiele i możemy ugrać bardzo dużo. Ponadto do drużyny wrócił Robert Radek i skład prezentował się naprawdę imponująco. Początek sezonu był bardzo nierówny - serię zwycięstw przeplataliśmy seriami porażek, przez co po rundzie jesiennej zajmowaliśmy siódme miejsce z dorobkiem 19 punktów.

Najwięcej występów zaliczył Przemysław Kowalik (117), zaś najwięcej bramek strzelił Robert Radek (72) [stan na dzień 07.04.2014 r.].